top of page

TURNITIN RAPORU VE İNTİHAL DÜŞÜRME HİZMETLERİ

About

İntihal oranı, akademik kariyer hedefi olan kişiler başta olmak üzere lisans seviyesinden itibaren herkes için önemli bir faktördür. Lisans, yüksek lisans ya da doktora seviyesindeki çalışmalarda, makalelerde, projelerde, seminerlerde, kısacası tüm akademik çalışmalarda ilk ve en önemli şart intihal seviyesidir. Bu sebeple hazırlanan her bir çalışmanın özgün olmasına, yararlanılan ve alıntı yapılan kaynaklardan intihal yapılmadan özgün metinler hazırlanmasına büyük özen gösterilmelidir. Her bir üniversitenin belirli çalışma seviyeleri için belirlemiş olduğu intihal oranı sınırları bulunmaktadır. Bu sınırların altında kalan çalışmalar değerlendirilmeye hak kazanırken, intihal sınırını aşmış çalışmalar, içeriğine bakılmadan değerlendirme dışı bırakılmaktadır. 

Lisans bitime projeleri, ödevleri, yüksek lisans, doktora tezleri ile makale çalışmalarında intihal oranına özel önem verilmektedir. 

İntihal oranları, üniversitelere ve bölümlerine göre değişiklik gösterse de ağırlıklı olarak aşağıda sunulduğu şekilde intihal oranları belirlenmiştir:

Tezli yüksek lisanslar için %20nin altı

* Tezsiz yüksek lisanslar için %30-35'İn altı

* Doktora tezleri için %10'un altı 

* Makalelerde ise dergilerin benimsediği kurallara göre değişmekle birlikte %20 veya %30'un altı olarak belirlemiştir. 

Yukarıdaki sınırlar genel olarak doğru olsa da üniversitelerin özel olarak belirledikleri intihal oranı sınırlarında farklılıklar olabilmektedir. Bu sebeple çalışma seviyenize ve türünüze uygun intihal oranı sınırınızı üniversiteniz web sitesinden ya da danışman hocanızdan öğrenmeniz mümkündür.  

Turnitin Rapor Fiyatlarımız

Turniten raporu, YÖK tarafından üniversitelerin akademik çalışmalarını kontrolde kullanılmasını istediği Turnitin programından alınan intihal raporudur. Dolayısıyla gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada intihal programları arasında en bilinen ve yaygın olanı turnitin programıdır. Emsallerine göre çok daha geniş bir veri tabanına ve arama motorlarını tarama kapasitesine sahip olması sebebiyle yoğun olarak kullanılmaktadır. 

 

Turntin raporu bir metnin toplam intihal oranı, nerelerinde intihal olduğu ve hangi kaynaklardan intihal yapıldığı gibi tüm intihal detaylarını gösteren bir rapor vermektedir.  

 

Rapor sonucuna göre eğer intihal oranınız üniversiteniz tarafından belirlenen oranının üzerinde ise intihal düşürme yapılması gerekmektedir.

 

Turnitin raporu almak istiyorsanız firmamızın turnitin fiyat listesi aşağıdaki şekildedir: 

  • 49 sayfa ve altı çalışmalarda; 100 TL

  • 50-99 sayfa; 200 TL

  • 100 üstü sayfa çalışmalarda; 300 TL

İntihal Düşürme Fiyatları

Turnitin raporu alındıktan sonra çalışmanızın hem detaylı intihalini hem de toplam intihal oranını görebileceksiniz. Eğer toplam intihal / benzerlik oranınız üniversiteniz tarafında belirlene sınırın üzerinde ise bu durumda çalışmanıza intihal düşürme yapılması gerekmektedir.

İntihal düşürme işlemi için bizden destek alabilirsiniz. İntihal düşürme fiyatı belirlenirken bazı hususları dikkate alıyoruz. Bunlar:

  • Çalışma konusu

  • Çalışma seviyesi

  • Talep edilen teslim tarihi

  • İntihal oranının kaç çıktığı 

  • İntihal oranının yüzde kaçın altına düşmesi gerektiğidir. 

Yukarıda sıralanan faktörler göz önüne alınarak size fiyat fiyat teklifi sunuyoruz. Onay vermeniz halinde hemen çalışmaya başlıyoruz. Çalışmanızın yeni halini de intihal raporuyla teslim ediyoruz. Böylece intihalinizin yüzde kaça düştüğünü görebiliyorsunuz. 

Detaylı bilgi için bizlere telefon, mail üzerinden ya da formumuzu doldurarak ulaşabilirsiniz. 

bottom of page